Zbadać się przed pójściem do łóżka

54,8 proc. kobiet i 50,2 proc. mężczyzn boi się, że uprawiając seks, może zarazić się wirusem HIV. 70 proc. młodych ludzi żyjących w nieformalnych związkach nigdy nie zastanawiało się nad tym, aby zrobić sobie badanie na obecność wirusa

35 proc. Polaków przynajmniej raz uprawiała seks bez zabezpieczeń, nie znając seksualnej przeszłości partnera. Informacje, gdzie można zrobić bezpłatne badania, znajdziesz na: www.aids.gov.pl
kobieta.gazeta

Czytając cały artykuł, mam wrażenie, że Polacy tylko zmieniają partnerów. Czy tak naprawdę jest? Na pewno coś w tym jest, ponieważ skąd się brałyby te zdrady? Jednak niemożliwe jest, aby młodzi ludzie tak masowo zmieniali partnerów. Jeżeli to robią, znaczy to, że mają problem ze sobą. Być może zostali skrzywdzeni w dzieciństwie i nie potrafią teraz budować związku. Takich ludzi, którzy cierpieli na brak miłości od rodziców na pewno jest niemało w naszym kraju – już same statystyki mogą mówić za siebie (ilość rodzin z chorobą alkoholową).

Jednak, osoba skkrzywdzona, nie może poddawać się i szuakć tego, czego nigdy nie znajdzie, dopóki nie wyleczy z poczucia się osobą niekochaną.
Jednorazowy stosunek seksualny nie wyleczy z niczego, a nawet pogrąży jeszcze bardziej.
Człowiek potrzebuje miłości,zaufania, osoby, z którą mógłby budować coś stałego, niezmiennego. Już tacyjesteśmy. Dlatego, ciągłą zmianę partnerów należałoby traktować jako chorobę – ponieważ osoby te muszą bardzo cierpieć. A ich pogoń za seksem – to pogoń na uczuciem, którego nigdy nie znajdą zmieniając partnerów.

W rzeczywistości, nawet ten, kto twierdzi, że może być sam i że seks to tylko zabawa, czysta przyjemność – nie moze mysleć o tym w taki sposób na poważnie. Być może jeszcze nie jest tego świadomy, a dopiero odkryje z biegiem lat, co liczy się tak naprawdę. Tylko wtedy, może być już za późno, bo będzie umierał, zarażony HIV. I wtedy będzie sam – bez bliskich, bez rodziny, której nawet nie stworzył.

Tags , , , , , , , , , ,

Related posts

Top